Нд, 19.11.2017, 05:12:03
Газета "Жовтоводські вісті" та радіо
Facebook Twitter VKontakte Blog RSS
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гость · Група "Гости"Вітаю Вас, Гость · RSS
Меню сайта
остані коментарі
Неуважаемая Керівник Держпродспоживслужб...

УЕГГ
...
Block title
Block title
Ми у facebook
Теги
Календар
«  Квітень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Google
TV-agent
Благодійність
Погода


Цікаві посилання
Все о ТВ и телекоммуникациях
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ М. ЖОВТІ ВОДИ
"Ремонт и обслуживание оргтехники"
Пошук
 
Головна » 2015 » Квітень » 21 » Хто повинен виконувати роботи, пов’язані з повіркою лічильників води?
Хто повинен виконувати роботи, пов’язані з повіркою лічильників води?
16:25:52

Читачі газети «Жовтоводські вісті» цікавляться, хто ж все-таки повинен здійснювати роботи, пов’язані з повіркою квартирних засобів обліку води. Абонент чи підприємство, яке надає послугу? І за чий кошт? На це питання відповідь надана відділом збуту КП «Жовтоводський водоканал» ДОР».

Відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» та деяких інших нормативних актів періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки здійснюється за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання. При цьому статтею 46 зазначеного закону передбачено: «Підприємства, організації та фізичні особи оплачують метрологічні роботи, пов'язані із здійсненням на госпрозрахункових засадах усіх видів державного метрологічного контролю, визначених статтею 21, а також послуги, передбачені частиною четвертою статті 15 цього Закону, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Разом з тим, дана норма закону помилково трактується окремими громадянами, як посилання на безоплатне виконання виконавцем/виробником відповідної послуги. При цьому, такими громадянами не враховуються норми чинного законодавства, що регулюють відповідні правовідносини між споживачами та виконавцями/виробниками таких послуг у цій галузі, у їх сукупності.

До жовтня 2014 року послуги з періодичної повірки, обслуговування і ремонту квартирних засобів обліку води, в тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки були визначені складовими послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, згідно з «Порядком формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 року №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги».

Із 24 жовтня 2014 року набрала чинності постанова КМУ від 01.10.2014 року №532, якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 року №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», зокрема цю постанову доповнено «Порядком формування тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем)», у пункті 16 якого визначено, що до складу витрат на збут послуг централізованого постачання холодної води, водовідведення включаються витрати на проведення планових періодичних повірок, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку холодної води, у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки, розпломбування та опломбування, а також формування обмінного фонду квартирних засобів обліку холодної води.

У зв’язку з тим, що доповнення набули чинності з 24.10.2014 року, а діючий тариф на послуги з водопостачання та водовідведення для населення був встановлений Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі НКРЕ) від 30.05.2014р. №638 та введений в дію з 01.07.2014 року, витрати на проведення державної повірки приладі обліку їх монтаж, демонтаж та транспортування, не включені до тарифу відповідно до попередніх вимог Постанови КМУ від 1 червня 2011 року №869. Тому роботи, пов’язані з повіркою приладів обліку питної води, на даний момент не можуть виконуватись КП „ЖВК”ДОР” та за його рахунок.

Антимонопольним комітетом України надано НКРЕ обов’язкові для розгляду рекомендації щодо вжиття заходів врегулювання питань, пов’язаних з повіркою квартирних засобів обліку холодної води, враховуючи положення нормативно-правових актів, якими передбачено здійснення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтажу, транспортування та монтажу) засобів вимірювальної техніки за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з водопостачання.

Звертаємо особливу увагу споживачів послуг з водопостачання та водовідведення, що в разі включення витрат на проведення державної повірки приладів обліку, їх обслуговування, монтаж, демонтаж та транспортування, діючий тариф на послуги централізованого водопостачання та водовідведення, буде відкоригований НКРЕ в бік його збільшення.

 

Рубрика: Зверніть увагу | Переглядів: 617 | Додав: zhvisti
Усього коментарів: 0
avatar
Copyright MyCorp © 2017