Ср, 21.11.2018, 19:22:57
Газета "Жовтоводські вісті" та радіо
Facebook Twitter VKontakte Blog RSS
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гость · Група "Гости"Вітаю Вас, Гость · RSS
Меню сайта
остані коментарі
ЧТО ЗА МАРАЗМ....ХОЛОДНО ЕЩЕ...ПОГОДНЫЕ ...


Неуважаемая Керівник Держпродспоживслужб...

...
УЕГГ
...
Block title
Block title
Ми у facebook
Теги
Календар
«  Серпень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Google
TV-agent
Благодійність
Погода


Цікаві посилання
Все о ТВ и телекоммуникациях
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ М. ЖОВТІ ВОДИ
"Ремонт и обслуживание оргтехники"
Пошук
 
Головна » 2016 » Серпень » 18 » Маєш пропозиції, як удосконалити життєвий простір у Жовтих Водах? Встигни реалізувати власні ідеї коштом громадського бюджету міста
Маєш пропозиції, як удосконалити життєвий простір у Жовтих Водах? Встигни реалізувати власні ідеї коштом громадського бюджету міста
09:27:20

Депутати Жовтоводської міської ради під час засідання дев’ятої сесії 29 червня 2016 року одноголосно затвердили Положення про бюджет участі та міську цільову Програму «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Жовті Води» на 2016-2020 роки. Відтак, уже з 15 липня по 30 серпня поточного року триває етап подання проектів, відповідно до форми та вимог, встановлених Положенням. Із 31 серпня по 30 вересня розпочнеться відбір запропонованих жовтоводцями проектів, які в 2017 році мають реалізуватися коштом міського бюджету.

Як реалізується ця Програма, навіщо вона потрібна жовтоводцям та як правильно подати проект – розповів секретар Жовтоводської міської ради Володимир Гончар, який є ініціатором розроблення та впровадження бюджету участі у місті Жовті Води.

 

Що таке бюджет участі?

Жовті Води – одне із небагатьох міст України, де реалізується Програма партиципаторного бюджетування. Основна його ідея – залучення громадян безпосередньо до процесу прийняття рішень із розподілу бюджетних коштів на реалізацію власних проектів. Кожен жовтоводець, який відповідає визначеним у Положенні критеріям, зможе запропонувати свою ідею. У разі, якщо ідея набере найбільшу кількість голосів, - проект реалізують коштом місцевого бюджету.

Скільки коштів на це передбачено у бюджеті?

Фінансування партиципаторного бюджету міста Жовті Води здійснюється за рахунок коштів дохідної частини міського бюджету без урахування міжбюджетних трансфертів. Загальний обсяг щорічного фінансування проектів складає не менше ніж 0,5% від загального фонду, прийнятого на поточний рік міського бюджету. На 2017 рік – це 500 тис. грн. Гранична сума коштів, виділена з міської цільової Програми для реалізації одного проекту, не перевищуватиме 100 тис. грн.

Бюджет участі – нове поняття для жовтоводців. Чи передбачає Програма партиципаторного бюджетування інформаційну або організаційно-технічну підтримку при впровадженні?

Міська цільова Програма партиципаторного бюджетування передбачає проведення інформаційно-промоційної кампанії для мешканців міста, але це досить незначна сума, тому додаткове фінансування ми знайшли у донорів. За результатами конкурсного відбору міст, який проводився Інститутом бюджету та соціально-економічних досліджень, у червні поточного року для участі у проекті «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи впровадження» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку наше місто визначено одним із переможців конкурсу з відбору серед 14 пілотних міст України, де впроваджується бюджетування за участю громадян. Жовтоводська міська рада вже підписала Меморандум про співпрацю з Всеукраїнською громадською організацією «Інститут Бюджету та соціально-економічних досліджень». Це означає, що з вересня 2016 року по березень 2017 року місту буде надано допомогу за такими напрямками:

Методологічна допомога – шляхом надання підтримки у розробці доповнень та внесення змін при необхідності до Положення про бюджет участі та міську цільову Програму «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Жовті Води».

Технічна допомога - шляхом розробки електронної системи бюджету участі та супроводження її функціонування протягом першого періоду формування проекту бюджету міста.

Організаційна допомога - шляхом проведення навчальних семінарів, інформаційно-роз’яснювальної роботи для широких мас громадськості, включаючи друк інформаційних матеріалів та їх розповсюдження.

Хто зможе подати свій проект?

Положенням про партиципаторне бюджетування чітко визначено, хто може подати проект на розгляд. Це дієздатні громадяни України віком від 16 років, які зареєстровані або проживають на території міста Жовті Води, що підтверджується офіційними документами: довідкою про місце роботи, навчання, служби чи іншими документами, що підтверджують факт проживання в місті. Також у функціонуванні партиципаторного бюджетування можуть брати міські громадські об’єднання та міські осередки Всеукраїнських громадських об’єднань, які ведуть свою діяльність у Жовтих Водах. 

Який проект можна подати на розгляд?

Пріоритетними напрямками громадського бюджетування на 2016-2017 роки є благоустрій територій міста (району, вулиці, прибудинкової території), проведення соціальних, культурно-мистецьких, спортивних заходів та інші ідеї.

Крім того, після подачі проекту перед виставленням його на голосування, експертна група та спеціалісти відділу економічного та інвестиційного розвитку перевірять, чи можливо його реалізувати. Обов’язково поданий проект має реалізуватися в межах одного календарного року, реалізація має бути в компетенції органів місцевого самоврядування, здійснений на землях, які належать на праві комунальної власності територіальній громаді міста, та відповідати затвердженій містобудівній документації.

Скільки проектів може подати одна людина?

Положенням про бюджет участі не передбачено жодних обмежень щодо кількості проектів, які може подати одна людина.

Куди подавати проект?

Проект має бути поданий відповідно до форми з мінімальною кількістю підписів – 50 (окрім автора проекту). Форма проекту в електронній версії доступна на офіційному сайті Жовтоводської міської ради (www.zhv.gov.ua). Форма проекту подається як у паперовому варіанті за адресою: м. Жовті Води, бульвар Свободи, 33 (канцелярія) з поміткою на конверті «Бюджет участі», так і на електронну пошту info@gvvyk.dp.ua у вигляді відсканованого оригіналу документу. До проекту обов’язково додається кошторис витрат.

Якщо виникли проблеми зі складанням кошторису? Що робити?

При формуванні проектних пропозицій, які включають роботи з будівництва, реконструкції або капітального ремонту об’єктів, авторам необхідно керуватися орієнтовними цінами на основні будівельні матеріали, вироби на конструкції, розміщеними на сайті Міністерства регіонального розвитку та будівництва України www.minregion.gov.ua (підрозділ «Ціноутворення» розділу «Ціноутворення, експертиза та розвиток будівельної діяльності»). Також з будь-яких питань завжди можна звернутися до спеціалістів відділу економічного та інвестиційного розвитку.

Як проходитиме процес громадського бюджетування?

Взагалі, весь процес було поділено на чотири етапи.

На першому етапі проходять обговорення наявних проблем та можливих шляхів використання грошей, визначаються пріоритетні напрямки. Відбувається написання та подання проектів.

На другому етапі відсіюються явно нереалістичні пропозиції. На основі попередніх обговорень та визначених пріоритетів проводиться перевірка поданих проектів.

На третьому етапі загальним голосуванням серед запропонованих проектів обираються найкращі і з-поміж них уже розподіляється фінансування. Якщо в результаті голосування два або більше відібраних проектів будуть суперечити один одному, то приймається той проект, який отримав найбільшу підтримку. Також можливе узагальнення декількох проектів в один, але лише за згодою авторів.

Четвертий етап передбачає реалізацію проектів та оцінку процесу партиципаторного бюджетування на основі пропозицій та зауважень від авторів, реалізованих проектів.

Коли можна буде подати проект і коли оголосять переможців?

Проекти вже приймаються! Подання проектів розпочалося з 15 липня і триватиме до 30 серпня поточного року. З 31 серпня по 30 вересня відділ економічного та інвестиційного розвитку проведе формальну перевірку проектів та передасть відскановані форми експертній групі. Експертна група здійснить аналіз відповідності проекту Положенню про партиципаторне бюджетування, заповнить картку аналізу проекту та надасть обґрунтовані рекомендації щодо внесення проекту в бланк для голосування. Голосування триватиме лише 15 днів: з 1 по 15 жовтня цього року та передбачатиме підрахунок голосів, відданих за кожний проект окремо. А сама реалізація проектів коштом громадського бюджету вже розпочнеться у 2017 році. Автор проекту може долучитися до реалізації та контролювати хід виконання робіт на будь-якому етапі.

Як відбуватиметься голосування?

Голосування відбуватиметься один раз на рік та проходитиме шляхом:

1. Голосування у рубриці «Бюджет участі» на сайті Жовтоводської міської ради через BankID.

2. У спеціально визначених та затверджених розпорядженням міського голови пунктах для голосування шляхом заповнення друкованої версії бланку для голосування. У пунктах для голосування можна також отримати перелік проектів, допущених до голосування.

Кожен житель Жовтих Вод обирає найбільш підходящий та оптимальний спосіб голосування.

Як визначатимуть переможців і скільки їх буде?

Фіксованого числа переможців немає і бути не може. Головне, щоб загальна сума для реалізації проектів не перевищувала 500 тис. грн та 100 тис. грн на один проект. За результатами голосування буде складений загальноміський рейтинг проектів. Реалізовуватимуться ті проекти, які наберуть найбільшу кількість голосів за рейтинговою системою у загальній кількості, що відповідає фінансуванню. Хотілося б зазначити, що з кожним роком міська влада виділятиме більше коштів на партиципаторне бюджетування, але все буде залежати від активності мешканців міста.

Навіщо взагалі потрібен громадський бюджет?

Така участь громадян у формуванні муніципальних бюджетів – звична річ для багатьох європейських міст. Таким чином міська влада робить бюджет більш прозорим і залучає мешканців до покращення інфраструктури міста.

Окрім того, ми сподіваємося, що до майданчиків або громадських просторів, облаштованих з ініціативи самих мешканців, жовтоводці ставитимуться більш відповідально.

Марина Котова.
zhv.gov.ua

Рубрика: Місто | Переглядів: 609 | Додав: zhvisti
Усього коментарів: 0
avatar
Copyright MyCorp © 2018