Пт, 22.02.2019, 11:29:46
Газета "Жовтоводські вісті" та радіо
Facebook Twitter VKontakte Blog RSS
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гость · Група "Гости"Вітаю Вас, Гость · RSS
Меню сайта
остані коментарі


ЧТО ЗА МАРАЗМ....ХОЛОДНО ЕЩЕ...ПОГОДНЫЕ ...

...
УЕГГ
...
Block title
Block title
Ми у facebook
Теги
Календар
«  Січень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Google
TV-agent
Благодійність
Погода


Цікаві посилання
Все о ТВ и телекоммуникациях
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ М. ЖОВТІ ВОДИ
"Ремонт и обслуживание оргтехники"
Пошук
 
Головна » 2017 » Січень » 20 » Олег Кришин – про податкові нововведення по суті
Олег Кришин – про податкові нововведення по суті
13:01:56

Народний депутат України Олег Кришин, працюючи секретарем Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, як експерт чітко аналізує ті податкові нововведення, що вдалося опрацювати і закріпити на законодавчому рівні впродовж 2016 року. Стосовно деяких із цих питань нам вдалося поспілкуватись із народним депутатом.

 

Підвищення акцизів на алкоголь і паливо. Що це дасть нашому суспільству?

Із збільшенням акцизу на алкогольні товари ціна, наприклад, на контрафактний алкоголь і алкоголь якісний практично зрівняються. Тож, вибираючи між ціною і якістю, на перший план для покупця вийде якість продукції.

Що стосується реформування роздрібного акцизного податку на пальне, то важливим кроком стало переведення його у базовий акцизний податок на виробництво та імпорт пального. В результаті додаткові кошти підуть не в державний загальний бюджет, а будуть надходити і до місцевих бюджетів, навантаження на які у зв’язку з децентралізацією значно збільшилося.

Новий механізм у тому, що частина базового акцизу (42 євро за 1000 л пального) перераховується у місцеві бюджети через прямі платежі Державної казначейської служби. За збільшеною ставкою у 42 євро за 1000 л буде оподатковуватися все споживання пального в Україні, а не лише роздрібне через мережу АЗС. Держбюджет зможе отримати 5,3 млрд грн додаткових коштів від акцизного податку. При цьому за рахунок удосконалення адміністрування надходження до місцевих бюджетів збільшаться на 1,9 млрд, а бюджет країни отримає ще 1,2 млрд грн за ПДВ (обраховано на кінцеве споживання пального фізичними особами). Загалом, державна і місцева скарбниці збільшаться майже на 8,5 млрд грн.

 

Що зміниться для підприємців?

Є певні нововведення у правах і обов’язках податкових органів. Можливості для впливу людського фактора суттєво зменшені, покращиться сервіс прийняття звітності, буде зменшено час її оформлення. Завдяки оптимізації програм платники податків зможуть уточнювати інформацію про свої фінансові операції, не відвідуючи податкову інспекцію. Вертикаль взаємовідносин фіскальних органів відтепер виглядає так: координацією діяльності усіх органів займається Мінфін. Саме Мінфін буде аналізувати надходження податків, зборів, платежів, робити узагальнюючі податкові консультації та координувати інші, пов’язані з цими напрямками питання. Контрольно-перевірочна робота закріплена виключно за обласними податковими органами. А районні податкові інспекції тепер будуть виконувати лише задачі із сервісного обслуговування платників податків, реєструвати їх, вести облік, вводячи необхідні дані до Держреєстру фізичних осіб та до Єдиного банку даних про платників податків-юридичних осіб.

 

Чи полегшить життя підприємців “електронний кабінет платника податків”?

Через нього і тільки в електронному вигляді будуть проходити податкова звітність, скарги, акти перевірок, заперечення на акти, довідки та інші документи. Тут можна переглядати всю інформацію, отримувати її у потрібній формі у реальний час. Розривати угоду про визнання електронних документів контролюючими органами в односторонньому порядку заборонено на законодавчому рівні. І установлено, що план-графік документальних планових перевірок буде оприлюднюватися на сайті Державної фіскальної служби до 25 грудня року, що передує проведенню цих перевірок. Формуватися й утверджуватися цей план-графік буде не на розсуд фіскалів, а через спецпорядок, розроблений Мінфіном. Щоб підприємцям було легше розбиратися у податкових тонкощах, строк безкоштовного надання індивідуальних податкових консультацій зменшено з 30 до 25 календарних днів. Реєструватися і розміщуватися такі консультації можуть у єдиній базі на сайті Державної фіскальної служби у пріоритетному порядку: спочатку узагальнюючі, актуальні для всіх, а потім індивідуальні. Впродовж року – до 1 січня 2018 – буде діяти порядок, коли індивідуальна податкова консультація, надана контролюючим органом письмово або в електронному вигляді до 31 березня 2017 року, звільняє платника податків від відповідальності, у тому числі і фінансової за будь-які дії, що містять ознаки податкового правопорушення. Змінено процедуру розстрочки і відстрочки грошових зобов’язань або податкового боргу. Відтепер рішення про відстрочку більше ніж на бюджетний рік буде приймати Державна фіскальна служба за погодженням Мінфіну, але лише від суми 1 і більше мільйона. У підприємців з’явилася нова підстава оформити податкову заставу. Право на неї виникає з моменту укладання угоди про розстрочку або відстрочку грошових зобов’язань. А заяви з цього приводу будуть формуватися у Єдиний реєстр із щоденним оновленням на сайті ДФС. Скарга на рішення про відмову у реєстрації податкової накладної або розрахунку корегування у Єдиному реєстрі податкових накладних за новими правилами розглядається не більше 10 календарних днів з моменту реєстрації. Помилитися під час визначення податкових зобов’язань підприємців посадові особи податкової служби можуть лише раз. Якщо впродовж року щодо платника податків цією ж посадовою особою буде прийняте ще одне неправомірне рішення, дисциплінарної відповідальності їй не уникнути. Знижено пеню, що нараховується платникам податків за самостійне виправлення помилок (використовувалась облікова ставка НБУ у 120%, а зараз - 100%). Крім того, до закону внесене уточнення, що строк надання заперечення на акт або довідку про результати перевірки і копій документів до нього рахується з наступного після отримання акта або довідки дня. Повідомляти ж про місце і час розгляду заперечень до акта перевірки контролюючий орган тепер повинен за 4 робочих дні до дня розгляду, а не за 2, як було раніше.

 

Гарні новини для неприбуткових підприємств

Із 2017 року державні, комунальні й ті, що знаходяться на балансі підприємств дитячі санаторно-курортні та оздоровчі заклади, центри олімпійської підготовки, школи вищої спортивної майстерності, центри фізичного здоров’я, центри розвитку фізкультури і спорту інвалідів, дитячо-юнацькі спортивні школи, включаючи аналогічні заклади та спортивні споруди всеукраїнських фізкультурно-спортивних товариств, їхніх місцевих осередків та відокремлених підрозділів, згідно з прийнятими парламентом змінами до Податкового кодексу не платять податок на землю і податок на нерухомість.

Про такі зміни у податковому законодавстві, що відбулися впродовж 2016 року, розповів народний депутат України Олег Кришин. Робота з реформування системи триває.

Тетяна Санаєва.
Жовтоводські вісті.

 

Рубрика: Tрибуна депутата | Переглядів: 588 | Додав: zhvisti
Усього коментарів: 0
avatar
Copyright MyCorp © 2019