Нд, 22.04.2018, 00:49:27
Газета "Жовтоводські вісті" та радіо
Facebook Twitter VKontakte Blog RSS
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гость · Група "Гости"Вітаю Вас, Гость · RSS
Меню сайта
остані коментарі
ЧТО ЗА МАРАЗМ....ХОЛОДНО ЕЩЕ...ПОГОДНЫЕ ...


Неуважаемая Керівник Держпродспоживслужб...

...
УЕГГ
...
Block title
Block title
Ми у facebook
Теги
Календар
«  Травень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Google
TV-agent
Благодійність
Погода


Цікаві посилання
Все о ТВ и телекоммуникациях
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ М. ЖОВТІ ВОДИ
"Ремонт и обслуживание оргтехники"
Пошук
 
Головна » 2015 » Травень » 27 » Перспективний план формування територій громад опрацьовано. Які підсумки щодо Жовтих Вод та П’ятихатського району?
Перспективний план формування територій громад опрацьовано. Які підсумки щодо Жовтих Вод та П’ятихатського району?
15:50:59

Минув лише тиждень після публікації в «Жовтоводських вістях» статті щодо реалізації ЗУ «Про добровільне об’єднання громад», але є вже підсумкова інформація, яка стосується нашого міста. Співрозмовниця «ЖВ» - секретар Жовтоводської міської ради Олена Малоок.

- У попередній публікації мова йшла про проект Перспективного плану формування територій громад, який був затверджений Дніпропетровською обласною радою, і яким пропонувалося опрацювати питання про об’єднання жовтоводської громади з 6-ма сільськими територіями П’ятихатського району з адміністративним центром у м. Жовті Води. Це була пропозиція до опрацювання саме обласної, а не міської влади, як це сприйняли мешканці міста. Я також акцентувала увагу на тому, що остаточне рішення про об’єднання громад приймає громада в ході громадського обговорення й тоді пропозиція громади лягає в основу рішення депутатського корпусу. Тому від окремої особи вирішення даного питання не залежить.

На виконання згаданого рішення обласної ради на рівні міста було видано розпорядження міського голови щодо опрацювання цього питання і підготовки пакету документів за Методикою формування громад, затвердженої КМУ. До речі, в рамках виконання рішення обласної ради і розпорядження міського голови я і інформую жовтоводців через ЗМІ.

Розуміючи всю відповідальність щодо надання тієї чи іншої пропозиції від нашої громади, ми дуже ретельно підійшли до опрацювання запропонованого обласного плану.

- За якими напрямками відпрацьовувався план?

- Перш за все, ми бачимо, що специфіка міста і сільської території - це діаметрально протилежні позиції. Окрім цього, не було враховано, що наше місто є специфічним серед міст обласного значення області, адже на його теренах діє Державна програма радіаційного та соціального захисту населення міста. Як потім співпрацювати з іншими мешканцями громади за цією програмою, коли вони не є жовтоводцями?

Також ми проаналізували законодавчу базу щодо успішного функціонування такої новоутвореної громади після прийняття рішення про об’єднання. З’ясувалося, що окрім ЗУ «Про добровільне об’єднання територіальних громад», Методики формування спроможних громад, ряду кроків держави в плані бюджетної та податкової децентралізації, зовсім не відпрацьований механізм функціонування саме громади з центром у місті обласного значення, яким буде адмінустрій. І зрозуміло, як ми вже говорили, не внесені зміни до Конституції України, ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», до земельного законодавства в сфері архітектури та містобудування, не прописані питання міграційної служби, адже пропонувалося об’єднати мешканців і міста, і села. Це є вагомим інструментом в громадському обговоренні, але їх на сьогодні діюче законодавство не надало. Депутатам міської ради були направлені пропозиції обласної ради, і після опрацювання саме вони акцентували увагу на відсутності законодавчого підгрунття та висловили незгоду із запропонованим планом.

Наступний елемент, який ми відпрацьовували, – це відповідність такої пропозиції закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» в частині дотримання вимог розташування центрів громад: тобто від адмінцентру до всіх населених пунктів громади має бути відстань не більше 20 км, доїзд швидкої та пожежної бригад - до 30 хв., готували картографічний матеріал.

Переглянувши масу путівників, довідників з’ясувалося, що за їх даними до всіх населених пунктів начебто відстань від Жовтих Вод не перевищує 20 км. Найбільші відстані до с.Жовте - 19,7 км, практично до всіх населених пунктів Грушуватської сільської ради - від 11 до 17,5 км, ряду сіл Саврівської сільради - від 10 до 17 км. Разом із тим, ми відпрацювали маршрути, за якими мешканці цих сіл будуть добиратися до міста, та наявність транспортного забезпечення, маршрутів автобусного сполучення. З’ясувалося, що розраховані відстані в довідниках не відповідають дійсності й практично відсутні дороги, які дорівнювали б саме 20 км. Практично, щоб дістатися до міста з сіл Грушуватської, Саврівської, Івашинівської сільрад треба доїхати до П’ятихаток, а потім уже до Жовтих Вод. І відстань уже буде становити до 40 км, якщо до П’ятихаток (і залізницею, і автобусами) час - до 15 хв. Саме це є ґрунтовним аргументом, адже при об’єднанні громад, як прописано у законі, рівень соціальних послуг, якість та їх доступність не можуть бути нижчими, ніж до об’єднання. А ми бачимо зовсім іншу картину. Це приклад того, що не можна просто за допомогою олівця та циркуля здійснювати такі реформи.

- Отже, окрім чинників, наведених вище, існує ще принцип добровільності?

- Саме принцип добровільності є основою такого об’єднання. Тому двічі ми виїздили до П’ятихаток, опрацьовували дані питання з райдержадміністрацією, районною радою. Я хочу сказати, що і в сільських громадах їхнього району також ставлення неоднозначне, і воно змінювалось від негативного - до порозуміння, і навпаки. Ми ознайомилися з їхнім баченням майбутнього району, обговорили напрацювання, поділилися думками,обговорили всі ризики і позитиви такої пропозиції обласної ради. Депутати як міської ради, так і районної та сільських рад П’ятихатського району, бачать в реформуванні місцевого самоврядування досить прогресивне і раціональне зерно, але з об’єктивним, виваженим підходом, із законодавчою базою, прозорими положеннями всіх напрямків діяльності, а найголовніше – на засадах добровільності.

- Чим завершилася зустріч в обласній раді із зазначеного питання, і що чекає наше місто найближчим часом?

- Так, дійсно, 19 травня міський голова і я, а також голова районної ради, райдержадміністрації брали участь у засіданні обласної робочої групи з підтримки та впровадження заходів із добровільного об’єднання територіальних громад. На засіданні ми представили наші напрацювання, розкрили ризики такої пропозиції щодо об’єднання, зазначили думку депутатів, адже за підсумками громадського обговорення саме вони будуть приймати те чи інше рішення. Також ми підтвердили, що до нашої громади не надходило жодної пропозиції від П’ятихатського району щодо об’єднання.

П’ятихатська районна рада надала своє бачення щодо об’єднання, запропонувавши на території району зробити дві громади: П’ятихатську та Лихівську, які об’єднають усі сільські громади. Таким чином, до протоколу засідання робочої групи були внесені дані щодо відсутності пропозицій щодо об’єднання, чим було підтримано і реалізовано принцип добровільності, та підтримано пропозицію керівництва району щодо створення двох громад на базі району.

Таким чином, підсумками нашої роботи стало те, що до Перспективного плану формування територій громад області, який буде подано на затвердження КМУ, не буде внесена пропозиція щодо об’єднання нашого міста з суміжними територіями П’ятихатського району і місто буде функціонувати як місто обласного значення. Для нас поки що на сьогодні, підкреслюю, що поки що, на даному етапі процес об’єднання громад залишається на такому рівні. Але реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади на цьому не завершується, це процес довготривалий. І кожного року будуть формуватися такі плани, і може статися таке, що якась суміжна громада може подати свої пропозиції на об’єднання, і тоді ми вже будемо діяти за схемою закону через громадські обговорення до прийняття рішень. Такий процес триває практично 175 днів.

- Олено Іванівно, яка Ваша особиста думка щодо об’єднання громад?

- Для мене як був головним принцип добровільності, так він і має бути визначальним у процесі об’єднання громад. Треба реально дослухатися до думки громад, щоб не нашкодити. Якщо його не дотримуватися, то реальних змін, позитивного вирішення всіх повсякденних питань мешканців ми не досягнемо, і реформа буде проведена лише заради реформи. Треба, щоб Україна здобула певний досвід із даного питання на практиці, реалізуючи ці закони, а потім, маючи вдалий позитивний приклад, і інші на це поглянуть під іншим кутом.

«Жовтоводські вісті».

 

Рубрика: Громада | Переглядів: 511 | Додав: zhvisti
Усього коментарів: 0
avatar
Copyright MyCorp © 2018