Пн, 22.01.2018, 18:18:09
Газета "Жовтоводські вісті" та радіо
Facebook Twitter VKontakte Blog RSS
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гость · Група "Гости"Вітаю Вас, Гость · RSS
Меню сайта
остані коментарі
Неуважаемая Керівник Держпродспоживслужб...

УЕГГ
...
Block title
Block title
Ми у facebook
Теги
Календар
«  Січень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Google
TV-agent
Благодійність
Погода


Цікаві посилання
Все о ТВ и телекоммуникациях
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ М. ЖОВТІ ВОДИ
"Ремонт и обслуживание оргтехники"
Пошук
 
Головна » 2015 » Січень » 27 » Про останні зміни в пенсійному законодавстві
Про останні зміни в пенсійному законодавстві
23:02:43

Із 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 №76 (далі – Закон № 76).

 

 

Цим Законом внесено зміни до наступних законодавчих актів:

1. До статті 50 Закону України «Про прокуратуру»:

1) зменшено відсоток від заробітної плати для обчислення пенсії з 70 до 60;

2) позбавляються права на одержання пенсії особи, звільнені з роботи у зв'язку з притягненням до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією;

3) умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

2. До статей 50-54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»:

1) щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю призначається у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України;

2) щомісячна компенсація у разі втрати годувальника призначається на кожного непрацездатного члена сім’ї, який був на його утриманні, у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України;

3) додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, та щомісячна компенсація сім’ям за втрату годувальника внаслідок чорнобильської катастрофи з урахуванням інших доходів не можуть перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність;

4) умови, порядок призначення та мінімальні розміри пенсії, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначаються актами Кабінету Міністрів України з відповідних питань.

Також із Закону виключено статтю 39, у зв’язку з чим доплата за проживання на забрудненій території, починаючи з 01.01.2015 року, не встановлюється.

3. До статей 31,37, 371 Закону України «Про державну службу»:

1) скасовано норму щодо здійснення щомісячних виплат державним службовцям у відставці до досягнення пенсійного віку

2) зменшено відсоток від заробітної плати для обчислення пенсії з 70 до 60;

3) виключено норму щодо порядку виплати дострокової пенсії у період роботи (аналогічне положення передбачено пунктом 6 Прикінцевих положень Закону №76);

4) умови та порядок перерахунку призначених пенсій визначаються Кабінетом Міністрів України.

4. До статті 5 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»:

- позбавлення права на пенсію за умисне кримінальне правопорушення, вчинене з використанням свого посадового становища, або притягненням до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією

5. Виключено статтю 21 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку», у зв’язку з чим з 01.01.2015:

- пенсії за півтора роки до досягнення пенсійного віку особам, яких звільнено з роботи у зв’язку з виявленою невідповідністю займаній посаді за станом здоров’я, не призначаються. Виплата раніше призначених пенсій продовжується. Дострокові пенсії, призначені до набрання чинності цим законом №76, працюючим пенсіонерам не виплачуються (п. 6 Прикінцевих положень Закону №76).

6. До статті 24 Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність»:

1) зменшено відсоток для обчислення пенсії з 80 до 60, для пенсій по І та ІІ групі інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві з 80 до 60 та з 60 до 50 відповідно, для пенсій у зв’язку з втратою годувальника – з 80 до 60 – для трьох утриманців, з 60 до 50 – для двох утриманців;

2) науковий (науково-педагогічний) працівник, звільнений у зв’язку із засудженням за умисний злочин, вчинений з використанням свого посадового становища, або притягненням до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, позбавляється права на одержання пенсії, передбаченого цією статтею. У таких випадках пенсія науковим (науково-педагогічним) працівникам призначається на загальних підставах.

7. Виключено положення пункту «в» статті 12 Закону України «Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблоку цієї АЕС на екологічно безпечну систему»:

1) пенсії до досягнення пенсійного віку вивільненим особам, не призначаються;

2) виплата раніше призначених пенсій продовжується. Дострокові пенсії, призначені до набрання чинності цим законом №76, працюючим пенсіонерам не виплачуються (п. 6 Прикінцевих положень Закону №76).

8. До статті 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»:

- позбавляється права на одержання пенсії, передбаченої ч. 7 цієї статті, посадова особа місцевого самоврядування, звільнена з посади або яка достроково припинила свої повноваження в разі набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо неї або набрання законної сили рішення суду щодо притягнення її до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією. У таких випадках пенсія посадовій особі місцевого самоврядування призначається на загальних підставах.

9. До статті 20 Закону України «Про статус народного депутата»:

1) зменшено відсоток від заробітної плати для обчислення пенсії з 70 до 60;

2) умови та порядок перерахунку призначених пенсій народним депутатам України визначаються Кабінетом Міністрів України;

3) позбавлення права на пенсійне забезпечення народного депутата України, повноваження якого припинено достроково у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком щодо нього, або за рішенням суду в разі невиконання вимоги щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності, або якого було притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, з наслідком чого не стало дострокове припинення повноважень цього народного депутата. У таких випадках пенсія народному депутату України призначається на загальних підставах.

10. До статті 5 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» в частині проведення індексації грошових доходів населення, яка здійснюється в межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування на відповідний рік.

11. До статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», згідно з якою розмір підвищення до пенсії «дітям війни» визначається Кабінетом Міністрів України.

12. Положення пункту 7 розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо припинення дострокових пенсій працюючим пенсіонерам виключено. Але аналогічне положення передбачено пунктом 6 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» №76: Цим Законом установлено, що достроково призначені пенсії за віком з урахуванням пункту «в» частини другої статті 12 Закону України «Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблоку цієї АЕС на екологічно безпечну систему», статті 21 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» та статті 49 Закону України «Про зайнятість населення», до набрання чинності цим Законом, працюючим пенсіонерам не виплачуються.

13. До статті 138 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»:

1) зменшено відсоток від грошового утримання для обчислення пенсії з 70 до 60;

2) умови та порядок перерахунку раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання суддів Конституційного Суду України визначаються Кабінетом Міністрів України.

14. Виключено статтю 49 Закону України «Про зайнятість населення», у зв’язку з чим з 01.01.2015:

- пенсії до досягнення пенсійного віку вивільненим особам не призначаються. Виплата раніше призначених пенсій продовжується. Дострокові пенсії, призначені до набрання чинності цим законом №76, працюючим пенсіонерам не виплачуються (п. 6 Прикінцевих положень Закону №76).

Адміністрація управління ПФУ в м.Жовтих Водах.

 

Рубрика: Інформує ПФУ | Переглядів: 901 | Додав: zhvisti
Усього коментарів: 0
avatar
Copyright MyCorp © 2018