Пт, 22.02.2019, 11:30:15
Газета "Жовтоводські вісті" та радіо
Facebook Twitter VKontakte Blog RSS
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гость · Група "Гости"Вітаю Вас, Гость · RSS
Меню сайта
остані коментарі


ЧТО ЗА МАРАЗМ....ХОЛОДНО ЕЩЕ...ПОГОДНЫЕ ...

...
УЕГГ
...
Block title
Block title
Ми у facebook
Теги
Календар
«  Червень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Google
TV-agent
Благодійність
Погода


Цікаві посилання
Все о ТВ и телекоммуникациях
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ М. ЖОВТІ ВОДИ
"Ремонт и обслуживание оргтехники"
Пошук
 
Головна » 2017 » Червень » 29 » Разом ми - сила, і ми переможемо!
Разом ми - сила, і ми переможемо!
14:20:58

23 червня у Палаці культури ДП «СхідГЗК» відбулися збори громади з питання обговорення пропозиції Мар’янівської сільської ради щодо добровільного об’єднання Мар’янівської сільської ради (до складу входять с. Мар’янівка та с.Волочаївка) і м. Жовті Води в територіальну громаду з центром у місті Жовті Води.

576 жовтоводців та 18 мар’янівців зібрались, щоб обговорити це дуже важливе питання, оскільки добровільне об’єднання громад, яке наразі усіляко підтримується державою, може надати новий поштовх розвиткові обох громад. Адже рух уперед – це саме те, що дійсно потрібно сьогодні і Жовтим Водам, і Мар’янівці.

Головував на зборах мер міста Володимир Абрамов. З інформаційною доповіддю від виконавчого комітету Жовтоводської міської ради на зборах виступила перший заступник міського голови Ірина Олініченко.

Вона зазначила, що згідно з постановою КМУ від 08.04.2015 №214, спроможною територіальною громадою визначені громади сіл, селищ, міст, які в разі добровільного об’єднання, здатні самостійно або через відповідні органи місцевого самоврядування забезпечити належний рівень надання послуг, зокрема, у сфері освіти, медицини, культури, соціального захисту, житлово-комунального господарства, з урахуванням кадрових ресурсів, фінансового забезпечення та розвитку інфраструктури відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Ірина Олініченко коротко проаналізувала, що отримають громади м.Жовті Води і Мар’янівської сільради у разі об’єднання.

Вона повідомила, що, за офіційними статистичними даними, кількість наявного населення м.Жовті Води станом на 01.05.2017 року складає 46129 осіб. Затверджений бюджет міста на 2017 рік за загальним фондом – 252,6 млн грн, з яких: власні надходження – 113,7 млн грн, трансферти – 239,9 млн грн. Тобто, бюджет м.Жовті Води на дві третини є дотаційним. При цьому, 90% бюджету міста направляється на фінансування захищених статей – це видатки на зарплату, нарахування на зарплату, оплата комунальних послуг та енергоносіїв.

Кількість наявного населення Мар’янівської сільради становить 674 особи. За даними П’ятихатської РДА, затверджений обсяг бюджету Мар’янівської сільради на 2017 рік за загальним фондом складає 668,3 тис. грн, із них 75% спрямовуються на фінансування захищених статей. За рахунок районного бюджету фінансуються наступні заклади, які знаходяться на території Мар’янівської сільської ради: дитячий садок, загальноосвітня школа, бібліотечна філія, будинок культури та ФАП.

Загальна сума видатків районного бюджету на утримання вказаних закладів у 2017 році становить 2265 тис. грн. Частину цих видатків покриває медична та освітня субвенції.

У результаті об’єднання громад, медична і освітня субвенції на утримання закладів Мар’янівської сільради надходитимуть безпосередньо до місцевого бюджету об’єднаної громади. Але, оскільки освітня субвенція наразі покриває тільки зарплату вчителів школи, то додатковими видатками для об’єднаного бюджету стане утримання обслуговуючого персоналу школи, повне утримання ДНЗ, будинку культури, філії бібліотеки та видатки на оплату комунальних послуг та енергоносії ФАП.

Окрім того, населенню Мар’янівської сільради на даний час надає соціальні послуги П’ятихатський тер центр. На 2017 рік на це у районному бюджеті передбачено 140,5 тис. грн.

Таким чином, загальна сума додаткових видатків місцевого бюджету об’єднаної громади складе близько 800 тис. грн.

Перший заступник міського голови також зазначила, що переваги децентралізації щодо розширення ресурсної бази об’єднаних територіальних громад (далі – ОТГ) у вигляді податкових та неподаткових надходжень, у разі об’єднання наших громад, не матимуть місця, оскільки м.Жовті Води, як місто обласного значення, вже отримує 60% податку на доходи фізичних осіб, 25% екологічного податку, 5% акцизного збору від реалізації підакцизних товарів, 100% єдиного податку, 100% податку на прибуток комунальних підприємств, 100% податку на майно (нерухомість, земля, транспорт).

Але держава усіляко підтримує добровільне об’єднання громад. Таким громадам із державного бюджету протягом перших п’яти років виділяється субвенція на формування інфраструктури ОТГ, яка буде передбачена в законі про державний бюджет на відповідний рік.

Враховуючи чисельність населення у разі об’єднання м.Жовті Води і Мар’янівської сільської ради, розмір ОТГ, обсяг державної субвенції на формування інфраструктури буде близько 25 млн грн на рік протягом перших п’яти років.

Ця субвенція буде розподілятися між членами ОТГ пропорційно кількості населення об’єднаних територій.

Окрім того, в обласному бюджеті для підтримання ОТГ окремо затверджується бюджет розвитку. Для розподілу такого бюджету приймаються тільки проекти ОТГ.

Не менш важливий аспект полягає в тому, що в результаті об’єднання територіальна громада буде визнана як територіальна одиниця, яка не підлягає поділу, і на яку не розповсюджуватиметься принцип примусового об’єднання.

Тобто, переваги об’єднання досить таки суттєві.

Усі, хто виступив із промовами на зборах громади, висловлювались за доцільність об’єднання громад. Зокрема, представник ДП «СхідГЗК» Олександр Захаров виказав позицію адміністрації комбінату щодо обговорюваного питання, а вона полягає в тому, що громади треба об’єднувати. «Хочу зазначити, що ми не так давно стали такими, якими є на сьогодні: самостійними, обласного підпорядкування. Рівно 60 років тому Жовтим Водам було подаровано статус міста обласного значення. Сьогодні наше місто має «подати руку» нашим сусідам. Непрості зараз часи, нам належить працювати дуже плідно, помірковано, зважено. Як говориться у прислів’ї: «Дорогу здолає той, хто йде». Треба рухатись уперед, об’єднуватися і працювати на розширення нашої громади. Лише в об’єднанні наша сила», - сказав О.Захаров.

Начальник сМСЧ-9 Неля Тарасьєва у своєму виступі зазначила, що медицина також сьогодні переживає складні часи, перебуває на місцевому фінансуванні плюс державна субвенція. Що стосується мешканців Мар’янівської сільської ради, то вони, переважно, обслуговуються в жовтоводській медсанчастині, але субвенції на це СМСЧ-9 не отримує. Отримувана субвенція йде тільки на жовтоводців, так само, як і освітня. Тож, за словами Н.Тарасьєвої, якщо бюджет об’єднаної громади отримає субвенцію хоч і на 600 мешканців Мар’янівки, це буде дуже добре. «Добре й те, що буде субвенція на розвиток інфраструктури. Хоч кошти і не підуть на зарплату, але можна буде виконати необхідні ремонти, кошти на які не виділялися роками. Я висловлюю думку усіх працівників СМСЧ, ми обговорили це питання на медраді, медики - за об’єднання громад», - сказала Н.Тарасьєва.

Людмила Колеснікова, депутат Мар’янівської сільської ради, а раніше – голова сільради упродовж 9 років, зазначила у своєму виступі, що їй приємно чути, що жовтоводці підтримують їхню пропозицію щодо об’єднання. За її словами, у 2014 році було трішки по-іншому. Та й у 2015-му новообраний міський голова не підтримав цю ідею. Вона також зазначила, що при об’єднанні громад у бюджеті залишатимуться податки, яких зараз село не має, приміром, ПДФО буде більше 1,2 млн грн. Людмила Колеснікова зауважила, що Жовті Води і Мар’янівка завжди були добрими сусідами, село йшло назустріч проханням містян. «Нас усього 600 чоловік, із яких 200 – жовтоводці, хоч і проживають без реєстрації, - сказала депутат Мар’янівської сільради. - У нас межа з вами – 4 м по вул.Коцюбинського: права сторона ваша, а ліва – наша. Так само по вул.Потапова. Ми – одне ціле. І Мар’янівка постійно підтримувала місто Жовті Води. Треба місту земля під очисні споруди – селяни виділили. Водобуд, Весела Іванівка у місті є, але ви не побудували там очисні споруди, а звернулись до Мар’янівки. Треба було виділити землю під полунички для жовтоводців – без питань, Мар’янівка виділила близько 100 га землі. Зараз багато з них не обробляються, але на цих землях жовтоводці побудували 2-поверхові будинки, які, щоправда, не хочуть узаконювати. Треба було Жовтим Водам газопровід – будь ласка, приєднуйтесь. Тобто, ми завжди жили дружно. Коли держава дала таку можливість об’єднатися, будь ласка, підтримайте нас і прийміть у свою сім’ю. Разом ми – сила, і ми переможемо!»

 

За підсумками голосування, 507 жовтоводців, тобто абсолютна більшість від присутніх на зборах, висловились «за» об’єднання Жовтих Вод і Мар’янівської сільської ради, проти – 3, утримались – 8.

Далі це питання буде винесено на наступну сесію Жовтоводської міської ради, яка відбудеться наприкінці липня.

Наталя Сіра.

 

Рубрика: Актуально | Переглядів: 657 | Додав: zhvisti
Усього коментарів: 0
avatar
Copyright MyCorp © 2019