Сб, 20.10.2018, 03:17:20
Газета "Жовтоводські вісті" та радіо
Facebook Twitter VKontakte Blog RSS
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гость · Група "Гости"Вітаю Вас, Гость · RSS
Меню сайта
остані коментарі
ЧТО ЗА МАРАЗМ....ХОЛОДНО ЕЩЕ...ПОГОДНЫЕ ...


Неуважаемая Керівник Держпродспоживслужб...

...
УЕГГ
...
Block title
Block title
Ми у facebook
Теги
Календар
«  Вересень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Google
TV-agent
Благодійність
Погода


Цікаві посилання
Все о ТВ и телекоммуникациях
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ М. ЖОВТІ ВОДИ
"Ремонт и обслуживание оргтехники"
Пошук
 
Головна » 2016 » Вересень » 6 » У 45 жінка – «ягідка», але не для роботодавця
У 45 жінка – «ягідка», але не для роботодавця
10:19:36

На обліку у міському центрі зайнятості населення (далі – ЦЗН) станом на 1 серпня перебувало 1963 безробітних жінки (54% від загальної чисельності зареєстрованих безробітних), половині з них – більше 45 років. Відомо, що роботодавці не дуже охоче беруть таку категорію людей на свої підприємства. Про те, як побудована робота з безробітними жінками в ЦЗН, як вони працевлаштовуються «Жовтоводським вістям» розповіла заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Тетяна Галієва.

 

- Розкажіть, будь ласка, яку освіту мають жінки, котрі перебувають на обліку у центрі зайнятості?

- Освіті різна, але в більшості - професійно-технічно, середня освіта. Це жінки, які працювали на посадах, що не потребують професійної підготовки, це - низько кваліфікований труд. Жінки з вищою освітою більш активні на ринку праці, їм набагато легше працевлаштуватися. Вони вміють спілкуватися з роботодавцями, вони знають, чого хочуть. Окрім цього, вони легше погоджуються на перенавчання, перекваліфікацію, отримання іншої професії або спеціальності для того, щоб розширити свої можливості у працевлаштуванні. Є проблемні питання з жінками, у яких немає освіти. Тут випливають гендерні поняття. Є безробітні, котрі підпадають під стереотипи щодо того, які ролі в суспільстві повинна виконувати жінка, а які – чоловік. І тому, коли ми таких жінок намагаємось направити на перенавчання або на більш «чоловічу», на їх думку, роботу, вони відмовляються, мотивуючи це тим, що це – «не жіноча справа», «що скажуть люди», «куди я поїду, у мене діти», «моя робота – сидіти на кухні», «шукайте мені таку роботу, щоб я була вдома». Але в нашому місті досить складна ситуація на ринку праці, тому з такими жінками ми постійно працюємо.

- Нещодавно в ЦЗН проводився семінар-тренінг для жінок. У чому він полягає, чому ви навчаєте жінок?

- У нас такі семінари проводяться щомісяця. Ми роз’яснюємо жінкам про ситуацію, яка склалася на ринку праці. На тренінгу навчаємо жінок спілкуватись із роботодавцями, складати резюме. Нині дуже популярне відео-резюме, так званий, «мультимедійний найм». Це маленький презентаційний ролик, в якому жінка розповідає про себе у невимушеній обстановці про те, що вона вміє, яка у неї освіта, яке в неї хобі. У такому випадку людина не йде на зустріч із роботодавцем безпосередньо. В ЦЗН є відеотека таких резюме, а також електронні адреси роботодавців, і у випадку підходящої вакансії ми це резюме направляємо на електронну скриньку підприємства.

- Відео-резюме записується в Центрі зайнятості?

- Можна самостійно записати, а якщо виникають якісь складності із записом відео-резюме, можна звернутися до ЦЗН. У нас є спеціальна кімната для запису, де людина може заспокоїтись і розповісти про себе на камеру.

Іще один популярний напрямок спілкування з роботодавцем – скайп-співбесіда. Це застосовується тоді, коли є вакансія, але роботодавець не має можливості особисто прийняти особу, котра шукає роботу. Тоді ми зв’язуємось із ним по скайпу, таким чином роботодавець спілкується з безробітним.

Повернемось до тренінгу. Відео-резюме, резюме у паперовому вигляді, можливість проведення співбесіди – це ті питання, які ми розглядаємо. Але співбесіду ще треба витримати, адже не завжди людина спокійно почувається. Це, взагалі, стрес для багатьох, особливо для тих людей, які тривалий час не працювали і не спілкувались із роботодавцем. А сьогодні дуже високі вимоги до безробітних. Тож, треба вміти себе презентувати, знати, що говорити на співбесіді, а що – не потрібно.

- Наприклад, які питання бентежать безробітних?

- Вік особи. Останнім часом ми стикаємось із такою проблемою, що роботодавці не хочуть брати на роботу жінок, старше 45 років та, навіть, старше 35-ти. Коли людина приходить на співбесіду, взагалі не потрібно говорити, скільки їй років. Краще вказати дату народження. А потім слід переключитися на переваги свого віку, розповісти про свою освіту, вміння, навички, про те, наскільки швидко ви навчаєтесь виконувати додаткові функції на робочому місці. Зараз роботодавець не має права запитувати про особисте життя безробітного, це заборонено законодавством, яке захищає гендерні права жінок. Роботодавці не хочуть брати на роботу жінку, яка має дітей до 10 років, тому можна не називати кількості дітей, їхній вік тощо. Або ситуація, коли не виключена декретна відпустка. Такі речі можна не розповідати на співбесіді.

- Як на мене, жінка після 45 років має певний професійний досвід, як правило, у неї дорослі діти, то чому ж її і не взяти на роботу?

- Тому що, переважно, роботодавець хоче, щоб жінка на його підприємстві виконувала декілька ролей на одну зарплатню. Окрім цього, молоді краще навчаються.

Окрім співбесіди і резюме, ми ще розглядаємо гендерні аспекти – приклади із життя наших безробітних і не тільки, коли людині відмовляють у працевлаштуванні за гендерними ознаками. Ми проводимо семінар «Жінка на ринку праці», де працюємо над дискримінацією в сфері працевлаштування. Жінки навчаються виходити з тієї чи іншої ситуації, якщо роботодавець намагається їй відмовити в працевлаштуванні. Розглядаємо законодавчі акти, які захищають права жінок на ринку праці, намагаємось скласти індивідуальний план працевлаштування. Зазвичай, на тренінгу присутня невелика кількість жінок (максимум 12-15), то за дві години встигаємо надати допомогу кожній людині, скласти професійний план на майбутнє.

- Тобто, щомісяця групи змінюються?

- Так. Ми проводимо різні тренінги, вони у нас спеціалізовані, поділені на сесії. Перша сесія – інформаційна, де ми знайомимо із законодавчими актами, якими користуємось у процесі роботи з безробітними. На другій сесії навчаємо людей шукати джерела вакансій. Третя сесія – підготовка резюме, четверта – співбесіда з роботодавцем. П’ята сесія – для тривалого безробіття: побудова професійної кар’єри з самого початку: пошук вакансій, навчання або підвищення кваліфікації, започаткування власної справи і т.д. Є семінар із питань неврегульованої трудової міграції: деяка категорія безробітних намагається виїхати за межі країни на роботу. Ми розповідаємо про безпечні умови працевлаштування, куди їм потрібно звертатись, які документи зібрати.

Тобто, у нас окремі семінари-тренінги, присвячені саме аспектам пошуку роботи. А, оскільки у кожного своя ситуація, то людину направляють на той тренінг чи семінар, де вона зможе отримати необхідну інформацію. Тобто, завдання ЦЗН - допомогти людині в працевлаштуванні, налаштувати її психологічно і підготувати професійно.

- Є випадки, коли жінка довго не працювала, а все-таки знайшла хорошу роботу?

- Так. Ми домовляємось із нашими роботодавцями про працевлаштування такої категорії. Спочатку жінку беруть на стажування на певне робоче місце. Дивляться, як вона справляється з обов’язками. У цей час вона не знімається з обліку у ЦЗН. Якщо жінка добре себе зарекомендувала, то є можливість працевлаштуватися на цьому підприємстві.

- Серед жінок, котрі перебувають на обліку в ЦЗН, скільки тих, кому за 45?

- Більше половини. Для них є спеціальні програми. Ми можемо видати такій жінці ваучер на перенавчання, на отримання іншої професії, за рахунок ваучера можна отримати першу вищу освіту, а також робітничу професію і не обов’язково в Жовтих Водах.

- Упродовж цього року скільки вдалося працевлаштувати жінок через ЦЗН і на які робочі місця?

- Із початку року за сприяння ЦЗН знайшла роботу 271 жінка. Цього року багато працевлаштовано перукарів, манікюрниць; жінки працевлаштовані на посади касирів банку, контролерів-касирів, економістів, бухгалтерів. Хочу звернути увагу на те, що трохи більше половини безробітних, котрі взяли одноразову матеріальну допомогу для започаткування підприємницької діяльності, - жінки. Хтось із них створює веб-сайти, відкриває квіткові крамнички, хтось шиє. Дуже цікаві бізнес-плани були в жінок. Перш ніж узяти матеріальну допомогу, вони проходять навчання на базі ЦЗН упродовж 10 днів. Там вони між собою знайомляться. Були випадки, коли жінки об’єднувались і створювали спільний бізнес.

Хочу підкреслити, що до ЦЗН у пошуках роботи може звернутись будь-хто, незважаючи на те, перебуває у нас на обліку чи ні.

Наталя Сіра.

 

Рубрика: Актуально | Переглядів: 495 | Додав: zhvisti
Усього коментарів: 0
avatar
Copyright MyCorp © 2018