Нд, 18.03.2018, 07:42:42
Газета "Жовтоводські вісті" та радіо
Facebook Twitter VKontakte Blog RSS
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гость · Група "Гости"Вітаю Вас, Гость · RSS
Меню сайта
остані коментарі
Неуважаемая Керівник Держпродспоживслужб...

...
УЕГГ
...
Block title
Block title
Ми у facebook
Теги
Google
TV-agent
Благодійність
Погода


Цікаві посилання
Все о ТВ и телекоммуникациях
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ М. ЖОВТІ ВОДИ
"Ремонт и обслуживание оргтехники"
Пошук
 Влада інформує
Головна » Статьи » Влада інформує » Проекти рішень

ПРОЕКТИ РІШЕНЬ НА ЧЕРГОВУ 4 СЕСІЮ МІСЬКОЇ РАДИ 27.01.15

Про затвердження Програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на 2016-2019 роки

 

 

Керуючись пунктом 22 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні”, Законами України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку», «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», з метою створення сприятливих умов для активного розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у м.  Жовті Води, покращення якості обслуговування житлового фонду та умов проживання населення,  Жовтоводська  міська рада

 

 

В И Р І Ш И Л А:

 

1. Затвердити Програму підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на 2016-2019 роки (додається).

 

2. Управлінню ЖКГ Жовтоводської міської ради  передбачати фінансування витрат, пов’язаних з реалізацією Програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків  та здійснити заходи щодо виконання Програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на 2016-2019 роки.

 

  1. 3 Координацію роботи щодо виконання даного рішення покласти на міського голову Абрамова В.В., контроль - на постійну комісію міської ради з питань  житлово-комунального господарства, містобудування, землекористування та комунальної власності  (голова комісії – Буренко В.В.).

 

 

 

 

 Міський голова                                                                                                     В.В.АБРАМОВ

 

 

 

 

 

 

м. Жовті Води

"    " січня  2016р.

№ ____________

 

Програма підтримки

об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

на 2016-2019 роки

Вступ

Програма підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на 2016-2019 роки (надалі Програма) розроблена на підcтаві Цивільного кодексу України, законів України „Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку”, "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", „Про житлово-комунальні послуги”, „Про приватизацію державного житлового фонду”; постанов Кабінету Міністрів „Про реалізацію Закону України „Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку”, „Про затвердження Правил користування приміщеннями житлових будинків”.

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» на місцеві органи влади покладаються обов’язки здійснювати від імені громади та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією та законами України.

Однією з найбільш гострих соціально-економічних проблем України на сьогоднішній день є житлова. Застарілими є організаційні принципи роботи та управління житлово- експлуатаційних організацій, відсутність системних перетворень у житлово-комунальній сфері, постійне недофінансування запланованих заходів щодо належного утримання та ремонту житлового фонду, його реконструкції і модернізації призвело до незадовільного стану житла в місті.

Необхідність прийняття Програми обгрунтовується нагальною потребою забезпечення ефективного управління спільним майном багатоквартирних будинків.

Удосконалення управління та збереження житлового фонду, його модернізація та заходи з енергозбереження - одна з найважливіших проблем, що постають перед міською владою. Всі, хто працює над реформуванням житлово-комунального господарства, розуміють, що така довгоочікувана реформа можлива лише за умови самої активної участі у цій справі ОСББ як нової організаційної форми утримання житла, що значно краще відповідає реаліям сьогодення.

На даний час в м. Жовті Води зареєстровані лише 6 ОСББ, що становить близько 1 % всіх багатоквартирних житлових будинків міста.

Потребує вирішення питання підготовки житлових будинків до передачі їх на самообслуговування ОСББ, виділення допомоги ОСББ на капітальний ремонт конструктивних елементів та інженерних мереж будинків, де таке обслуговування вже ведеться ними самостійно.

Допомога із місцевого бюджету необхідна як в реалізації першочергових заходів капітального ремонту, так і у випадку участі ОСББ у впровадженні проектів за рахунок коштів державного та оюласного бюджету, грантових коштів та інших форм фінансової підтримки на умовах співфінансування.

  1. Опис проблеми, на вирішення якої спрямована Програма

Сьогодні житлове господарство міста переживає значні труднощі. Збільшується частина житлового фонду, який можна віднести до застарілої забудови. Матеріально-технічна база житлового господарства міста вкрай зношена, обладнання застаріле та енергоємне. Внаслідок цього спостерігається недостатня якість надання житлово-комунальних послуг. Відсутність реальної можливості у населення здійснювати контроль за розподілом і використанням коштів, які вони сплачують за житлово-комунальні послуги, та низька поінформованість щодо захисту своїх прав за неповне і неякісне забезпечення цими послугами сприяють зростанню соціальної напруги серед мешканців міста.

Обмеженість коштів, що виділяються на капітальний ремонт житлового фонду з бюджетів всіх рівнів, незадовільний стан житлового фонду та недоліки у системі надання комунальних послуг свідчать, що проблеми у сфері житлово-комунального господарства необхідно вирішувати іншим шляхом, а саме – проведенням структурних реформ, які дадуть змогу створити нову економічну модель експлуатації та розвитку житлового господарства, забезпечити його надійне і високоякісне обслуговування з врахуванням інтересів мешканців. Таким ефективним власником будинку, який може управляти і приймати рішення щодо ремонту будинку, його модернізації з огляду на вимоги енергоефективності, розпоряджатися прибудинковою територією, замовляти необхідні для утримання комунальні послуги, стає об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (надалі – ОСББ, об’єднання). Створення ОСББ - ефективного власника будинку - це шлях, яким пішли у свій час більшість східноєвропейських країн.

Фактори, що стримують розвиток та діяльність ОСББ:

- зношеність та застарілість конструктивних елементів та технічного обладнання багатоквартирних житлових будинків;

- відсутність повного комплекту технічної документації багатоквартирного житлового будинку;

- відсутність необхідних знань щодо особливостей функціонування ОСББ;

  1. Необхідність прийняття

Необхідність прийняття зумовлена першочергово набранням чинності 1 липня 2015 року Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку".

Програма підтримки об'єднань співвласників багатоквартирних будинків на 2016-2019 роки полягає у визначенні шляхів максимального сприяння міської влади створенню та функціонуванню об'єднань співвласників багатоквартирного будинку.

Основними перевагами, які надає ОСББ власникам житлових та нежитлових приміщень багатоквартирного житлового будинку, є:

- право вибору форми управління багатоквартирним житловим будинком;

-право самостійно встановлювати кошторис експлуатації та утримання багатоквартирного житлового будинку,

- право визначати тривалість, черговість і обсяги робіт з ремонту багатоквартирного житлового будинку;

- набуття права власності або права користування прибудинковою територією;

- отримання повного обсягу житлово-комунальних послуг на якісному рівні;

- забезпечення контролю за використанням допоміжних приміщень будинку, територій загального користування;

- забезпечення контролю за збором, розподілом та витрачанням грошових коштів, що спрямовуються на утримання багатоквартирного будинку та на оплату вартості житлово-комунальних послуг.

Громадяни, які взяли у свої руки управління будинком, своєю спільною власністю, у силу своїх можливостей здійснюють помірний внесок у благоустрій міста і вже не будуть псувати те, що зробили власними зусиллями та за власні кошти. Чим більше буде свідомих активних громадян у нашому місті, тим більше будуть люди звикати зберігати те, що вони мають. Зі сторони міської ради треба лише допомогти їм подолати інертність мислення, звичку чекати і сподіватися на те, що комунальні підприємства зможуть і надалі нести весь тягар проблем щодо утримання і модернізації житлового фонду.

Найбільш дієвими способами у заохоченні мешканців до створення ОСББ є:

- надання їм фінансової допомоги у виконанні робіт з капітального ремонту будинку, що реалізується виділенням коштів з державного, обласного і місцевого бюджетів;

- проведення фахового огляду і визначення технічного стану будинку на час його передачі на баланс ОСББ;

- організація навчань керівників ОСББ, забезпечення постійних консультацій з питань створення і діяльності об’єднань;

- сприяння у підготовці проектів на отримання можливих міжнародних грантів, кредитів, а також залучення ОСББ до участі у всеукраїнських і міжнародних програмах підтримки громадської активності.

Крім матеріального стимулювання проблема створення ОСББ потребує координації зусиль виконавчих органів міської ради з громадськістю та громадськими організаціями міста. Взаємодія об'єднань мешканців з міською владою є найважливішою передумовою для соціального партнерства на місцевому рівні, залучення мешканців до розв’язання міських проблем, зокрема, найактуальніших сьогодні проблем житлово-комунального господарства.

3. Метою програми є суттєве поліпшення якості житла та житлово-комунальних послуг для членів територіальної громади міста, забезпечення надійності та безпечної експлуатації житлового фонду міста, вирішення проблем з реалізації права власності у багатоквартирному будинку.

Завдання Програми:

- створення моделі ефективного управління багатоквартирними будинками в місті;

- створення ефективної системи надання житлово-комунальних послуг та сплати за них;

- залучення ОСББ до участі в проведенні капітальних ремонтів будинків і подальшого їх утримання;

- створення умов для підтримки та розвитку підприємництва у сфері житлово-комунального господарства, сприяння формуванню умов для розвитку конкуренції;

- створення асоціацій ОСББ для захисту інтересів об'єднань, а також власного ефективного господарювання.

- сприяння діяльності ОСББ, підтримка на всіх етапах їх функціонування;

- проведення необхідної інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо підтримки ОСББ з метою надання мешканцям багатоквартирних будинків необхідних знань про механізми створення та діяльності ОСББ, проведення відповідних навчань, тренінгів та семінарів;

- надання власникам квартир в багатоквартирних житлових будинках практичної допомоги в процесі створення та діяльності ОСББ: надання типових зразків установчих та реєстраційних документів, проведення обстежень технічного стану під час передачі будинків на баланс ОСББ; участь у зборах з визначення пріоритетних видів робіт капітального ремонту;

- підвищення кваліфікації працівників виконавчих органів міської ради у галузі впровадження нових форм управління житловим фондом, зважаючи на важливу роль та участь працівників різних рівнів та структурних підрозділів виконавчих органів міської ради у процесі створення та діяльності ОСББ, необхідно підвищувати рівень їхньої кваліфікації у цій відносно новій та дуже важливій сфері впровадження новітніх форм управління житловим господарством, передачі багатоквартирних житлових будинків на баланс ОСББ тощо;

- поглиблення демонополізації житлово-комунального господарства, створення конкурентного середовища на ринку житлово-комунальних послуг, сприяння створенню системи управителів на ринку житлових послуг. За існуючої системи управління житловим фондом переважна більшість послуг з експлуатації і утримання житла надається комунальними підприємствами, робота яких не завжди відповідає сучасним вимогам. За умови створення певної кількості ОСББ, та лібералізації тарифів на комунальні послуги виникають передумови появи нового більш ефективного надавача послуг з експлуатації і утримання житлових будинків у формі управляючих компаній та окремих управителів;

- забезпечення вдосконалення системи управління житловим фондом ОСББ (співвласники багатоквартирного будинку, об’єднуючись в організацію, беруть на себе повний комплекс зобов’язань щодо управління багатоквартирним житловим фондом; керівник об’єднання мусить мати хоча б мінімальний обсяг знань щодо управління будинком; значна кількість мешканців, які хочуть створити об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, такими знаннями володіють недостатньо і це є однією з перешкод на шляху створення ОСББ);

- фінансування робіт з капітального ремонту будинків, у яких створено ОСББ (найбільш дієвим способом заохочення мешканців до створення ОСББ є реальна допомога ОСББ через співфінансування з міського та обласного бюджету   робіт з капітального ремонту основних конструктивних елементів будинку);

- забезпечення прозорості і відкритості при наданні фінансової допомоги;

- сприяння залученню коштів Державного бюджету України, інвестицій та кредитів міжнародних фінансових організацій та ресурсів (для бажаючих створити ОСББ, навести лад у будинку необхідно вивчати та популяризувати просвітницькі програми, які необхідно здійснювати за допомогою міжнародних і громадських організацій, до яких буде долучатись міська влада; необхідно допомогти об’єднанням в їх намаганнях залучати кредитні та грантовы кошти міжнародних фінансових установ (якщо такі працюватимуть у місті) на модернізацію та енергозберігаючі заходи у житлових будинках, у тому числі пропонувати співфінансування таких проектів з міського та обласного бюджетів.

Основні комплексні заходи реалізації міської програми фінансової підтримки об'єднань співвласників багатоквартирних будинків

на 2016-2019 роки

Напрямки реалізації Програми:

- інформаційно-консультативний та адміністративно-організаційний;

- фінансово-господарський.

Заходи, передбачені для реалізації інформаційно-консультативної та

адміністративно-організаційної частини Програми:

№ з/п

Назва заходу

Відповідальний виконавець

  1.  

Проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед громадян міста щодо позитивного досвіду ОСББ:

- ініціювання проведення загальних зборів мешканців будинку;

- телевізійні, радіо передачі;

- друкування статей в міських газетах

Центр надання Адміністративних Послуг,

Управління ЖКГ

  1.  

Надання консультативно-методичної, правової допомоги під час створення ОСББ

Центр надання Адміністративних Послуг,

Управління ЖКГ

  1.  

Участь у державних, обласних програмах створення навчальних систем і ресурсних центрів для підвищення підготовки управлінських кадрів для ОСББ

Центр надання Адміністративних Послуг,

Управління ЖКГ

  1.  

Здійснення партнерських відносин між органами місцевого самоврядування і ОСББ:

- забезпечення участі повноважного представника міської ради в роботі установчих зборів;

- разом зі створенням ОСББ надання допомоги при визначенні форми утримання та управління будинком;

- при поданні запитів до Департаменту ЖКГ Дніпропетровської  ОДА на виділення коштів з державного, обласного бюджетів враховувати роботи по капітальному ремонту, реконструкції житлових будинків ОСББ;

- міська рада бере участь в організації та співфінансуванні першого після створення ОСББ капітального ремонту житлового будинку;

- міська рада надає консультації та методичну допомогу ОСББ щодо приватизації земельної ділянки прибудинкової території, необхідної для обслуговування житлового будинку.

 

Центр надання Адміністративних Послуг,

Управління ЖКГ

  1.  

Заходи з самоорганізації та соціальної активізації громад, розроблення та впровадження громадських ініціатив для покращення якості життя мешканців міста

Секретар Жовтоводської міської  ради

  1.  

Оприлюднення матеріалів по виконанню Програми

Загальний відділ

 

Фінансово-господарський напрямок Програми

Заходи, передбачені у цьому напрямку, покликані забезпечити ефективне управління у сфері виробництва та надання житлово-комунальних послуг, створення конкурентного середовища, сприяння технічному переоснащенню житлово-комунального господарства.

Джерела фінансування заходів

Фінансування Програми за напрямками викладеними вище, забезпечуватиметься за кошти міського та обласного бюджетів, кошти підприємств житлово-комунального господарства міста відповідно до програм їх розвитку, іноземних інвестицій, грантів, благодійних внесків та кошти фізичних і юридичних осіб. Принцип співфінансування або дольової участі фінансування проектів ОСББ, відбуватиметься на конкурентних засадах відбору соціально-технічних проектів.

Громадський контроль за ходом реалізації Програми здійснюється представниками громадських організацій за їх бажанням, а також представниками правлінь ОСББ.

Очікувані результати від виконання Програми

1.Для громади міста:

1.1. забезпечення інформування населення в умовах реформування житлово-комунального господарства про переваги об'єднань власників житла;

1.2. покращання технічного стану будинків та умов проживання в них;

1.3. цільове та раціональне використання коштів мешканців на утримання житлових будинків;

1.4. можливість вибору найкращого варіанту у сервісному обслуговуванні будинку;

1.5. створення ефективного власника;

1.6. забезпечення умов комфортного проживання населення міста.

2.Для міської ради:

2.1. реалізація державної політики щодо регіонального розвитку у сфері житлово-комунального господарства;

2.2. зменшення обсягу витрат із міського бюджету міста Жовті Води на утримання будинків;

2.3. поліпшення фізичного стану житлового фонду міста в цілому;

2.4. створення прозорого механізму взаємодії міської влади з об'єднаннями громадян, підприємствами та громадськістю спрямованого на вирішення проблемних питань у сфері житлово-комунального господарства;

2.5. налагодження партнерських стосунків із міжнародними фондами допомоги;

Реалізація цієї Програми сприятиме відродженню свідомості міської громади, спрямованої на поліпшення життєдіяльності ОСББ.

 

Рубрика: Проекти рішень | Додав: orgviddil (12.01.2016)
Переглядів: 629
Усього коментарів: 0
avatar
Copyright MyCorp © 2018